• Podium najmodniejszych ostatnio płytek ceramicznych – kamień, art deco, drewno

    3 miesiące ago
    Rynek płytek ceramicznych oferuje więcej, niż moglibyśmy sobie wymarzyć. Bogata oferta wzornictwa i zdobień może wprowadzić w osłupienie, laicy mogą się w niej pogubić. Przyjrzyjmy się trzem popularnym ostatnio typom płytek kuchennych.
  • Spalone garnki – jak poradzić sobie z tym problemem?

    4 lata ago
    Szczególnie osoby posiadające indukcyjną płytę kuchenną zdają sobie sprawę z tego, jak trudno nieraz jest nie przypalić garnka. Wystarczy ugotować budyń i zagapić się choćby na chwilę. Wiele osób nie wie, że można nabyć specjalny garnek do gotowania mleka…

Najdziwniejsze dania świata

Kuchnie świata różnią się miedzy sobą na wiele różnorodnych sposobów. Podróżując po różnych zakamarkach naszego globu, natknąć się można na wiele egzotycznych, a także nietypowych dań, które niemniej jednak podbić mogą serca nawet najbardziej wymagających smakoszy. Czego zatem można zakosztować, przemierzając świat? Oto kilka inspiracji, które spodobać się mogą każdemu bez wyjątków.

Na początek, warto przyjrzeć się kuchni europejskiej ze szczególnym wskazaniem na francuską. Francuzi bowiem jedzą wiele rzeczy, które na polskie standardy wydają się być co najmniej dziwne. Za przykład posłużyć może choćby potrawka z żabich udek, czy też ślimaki – my podchodzimy do nich z nieufnością i rezerwą. Smak jednak ponoć jest wyśmienity.
Co oczywiste, im dalej w świat, tym bardziej oryginalne dania czekają na odkrycie. Wybierając się, na przykład, do Peru, można spodziewać się dań ze świnek morskich, które są tam narodowym przysmakiem. A na Dalekim Wschodzie nikogo nie dziwi choćby konsumpcja psów, robaków, czy też świńskich uszu i innych tego typu produktów. A to tylko czubek prawdziwej góry lodowej. Jak zatem znaleźć najlepszą inspirację kulinarną dla siebie i odnaleźć wyjątkowe i nietuzinkowe smaki? Podczas podróży – po prostu otworzyć oczy i uszy i poszukiwać tego co niezwykłe i nietypowe. Jako, że możliwości jest wiele, każdy może znaleźć idealną inspirację dla siebie i poszerzyć kulinarne horyzonty. Warto to robić, bo to również dobry sposób na poznanie tradycji, obyczajów i mentalności innych kultur świata.

Możliwość komentowania jest wyłączona.