• Pojemniki hermetyczne

    5 lat ago
    Dzisiaj hermetyczne pojemniki są odpowiednio rozpowszechnione. W takich pojemnikach możemy przechowywać nawet sypkie produkty. Już nie będziemy mieli problemów z trzymaniem mąki cukru czy kaszy dlatego też bardzo dobrze, że mamy teraz takie możliwości i to w naszej kuchni.…
  • Dlaczego wok a nie garnek

    5 lat ago
    Cóż nawyk podpowiada nam, że wszystkie kwestie związane z gotowaniem kojarzą nam się z garnkiem. Oczywiście to urządzenie przez wiele lat służyło nam do przygotowywania różnych potraw jednak prawdą jest, że traciliśmy podczas takiego procesu większość składników odżywczych, przez…

Objawy udaru mózgu

Wiele osób pyta o to, co to jest udar. Dzieje się tak dlatego, że wprawdzie udary mózgu są przechodzone przez osoby w praktycznie każdym wieku, to jednak jego objawy bywają bardzo różne. Czasami krótkotrwałe udary niedokrwienne mózgu są praktycznie niezauważalne dla osób, które przebywają z chorym przechodzącym właśnie udar mózgu. Natomiast poważne udary mózgu bywają tak gwałtowne, że mogą być mylone z zawałem serca czy nawet zwykłym omdleniem.

Dlatego z praktycznego punktu widzenia najlepiej jest, kiedy udaru mózgu objawy występujące u jakiejś osoby są klasyczne, a więc takie jak zaburzenia mowy, świadomości, pamięci i ogólna dezorientacja połączona z bólami głowy. Wówczas osoby przebywające z człowiekiem przechodzącym udar mogą udzielić mu natychmiastowej pomocy.

Gorzej jest wówczas, gdy udar mózgu (https://www.zakrzepica24.pl/o-zakrzepicy/udar-mozgu) przechodzony jest w samotności. Wówczas osoba przechodząca taki udar może upaść na ziemię, zupełnie stracić mowę czy czucie w kończynach, a zbyt długie trwanie w takim stanie może powodować, że skutki udaru staną się nieodwracalne. Tymczasem w porę wprowadzone udaru mózgu leczenie może bardzo skutecznie złagodzić wszelkie objawy udaru i sprawić, że osoba chora powróci do pełnej sprawności i będzie znowu żywo podejmowała dyskusje w gronie przyjaciół i znajomych. Dlatego lekarze cały czas prowadzą kampanie uświadamiające osoby w różnym wieku, co to jest udar. Mają oni nadzieję, że dzięki będą mogli uchronić wielu pacjentów przed wystąpieniem u nich nieodwracalnych zmian spowodowanych przebytym przez nich udarem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.