• Co podać na komunii

    5 lat ago
    Komunia to bardzo uroczyste święto. Dlatego także potrawy na przyjęcie muszą być dopasowane do charakteru takiej uroczystości. Jako pierwsze danie powinniśmy podać zupę jest to lekkie danie i dobre na początek, a zwłaszcza, że zupa będzie smakować każdemu. Tradycja…
  • Marynowane warzywka i ich pasteryzacja

    5 lat ago
    Dzisiaj warzywa mogą przyjmować różną formą. Najczęściej, zanim ułożymy je do słoików musimy je najpierw dopasować tak aby pasowały one do środka. Nic dziwnego, że całość tnie się na paski, a następnie wkłada w takiej formie lub równie dobrze…

Dlaczego boli brzuch

Wzdęcia, kolka, skurcze to bardzo częste dolegliwości, z jakimi spotyka się tak wielu ludzi w różnym wieku. To główny powód, dla którego zgłaszają się do lekarza rodzinnego, prosząc o pomoc. Dolegliwości te, a właściwie bóle brzucha mogą być zdecydowanie intensywniejsze. Zwykle są początkowo mniejsze, a z czasem przechodzą w dużo silniejsze i bardziej wyczerpujące organizm. Nic więc dziwnego, że każdy, kto się z tym problemem styka, decyduje się na wizytę u lekarza.

Brzuch może boleć dlatego, że ktoś za dużo się naje. Gdy nie zna umiaru w jedzeniu, może łatwo i szybko przyczynić się do takich właśnie dolegliwości. Kolejna sprawa to głód. Organizm spragniony jedzenia także reaguje w ten sposób. Dlatego, jeżeli ktoś zbyt długo nie je, może spodziewać się, że niebawem będzie odczuwał ból. Ten pojawia się również na skutek przeciążenia mięśni brzucha. Ktoś, kto dużo dźwiga ciężarów, może zetknąć się z tym problemem. Czasem jednak zdarza się, że ból brzucha pojawia się w nieco innych okolicznościach, zdecydowanie poważniejszych. Wówczas naprawdę trzeba udać się do lekarza. Tym bardziej, jeżeli ból ten nasila się lub jest od razu bardzo silny i często powraca. W takich sytuacjach nie ma na co czekać. To może być wyrostek robaczkowy lub objaw jakiejś poważniej choroby.

Po bólu brzucha trudno jest określić, co komu dolega. Może boleć w różnych okolicznościach. Zainteresowani tym tematem powinni zapoznać się z treścią strony http://www.no-spa.pl/przyczyny-objawy. Możliwe, że wiele im w tej sprawie wyjaśni.

Możliwość komentowania jest wyłączona.