• Nasz rozkład zajęć a sylwetka

    5 lat ago
    Jeśli jesteśmy osobami zabieganymi, oraz mamy naprawdę mało czasu wolnego dla siebie, to znak, że nie będziemy w stanie dostosować się do skutecznego planu, mającego na myśli tylko jeden cel, mianowicie dieta. Jeśli więc chcemy spalić trochę zbędne kilogramy,…
  • Wegetariański przepis na warzywa z grilla

    4 lata ago
    Wegetarianie, zwłaszcza na różnego rodzaju przyjęciach nadal w Polsce nie zawsze mają co jeść, choć na szczęście powoli się to zmienia. Na grillu można przygotować wiele ciekawych potraw z wykorzystaniem warzyw, co warto przemyśleć nie tylko jeśli jesteśmy wegetarianami,…

Podium najmodniejszych ostatnio płytek ceramicznych – kamień, art deco, drewno

Rynek płytek ceramicznych oferuje więcej, niż moglibyśmy sobie wymarzyć. Bogata oferta wzornictwa i zdobień może wprowadzić w osłupienie, laicy mogą się w niej pogubić. Przyjrzyjmy się trzem popularnym ostatnio typom płytek kuchennych.

Imitacja marmuru
Naturalny kamień jest szlachetnym materiałem, sprawdzającym się we wszystkich wnętrzach. Doskonale komponuje się we wnętrzach zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Zwłaszcza płytki ceramiczne dużego formatu doskonale imitują wygląd marmuru. Pożądanym rozwiązaniem są płytki tonalne, czyli takie, które układamy bez ciągłości wzoru. Marmuropodobne płytki podłogowe, w przeciwieństwie do naturalnego kamienia, nadają się do stosowania w pomieszczeniach wilgotnych, a więc nie popełnimy faux pas stosując płytki z tym deseniem, nawet jeśli w pokoju zdecydowaliśmy się zainwestować w prawdziwy marmur.

Powrót stylu art deco
Płytki kuchenne świetnie wpisują się w każdą kuchnię. Potrafią nadać pomieszczeniu zarówno nowoczesny, jak i klasyczny wygląd, a nawet podkreślić retro aranżację pomieszczenia. Od jakiegoś czasu wrócił do łask heksagony, czyli wyraz luksusu znanego w stylu art deco. Płytki heksagonowe występują w wykończeniu matowym, błyszczącym oraz dekorem. Warto dobrać wykończenie kontrastowe do mebli kuchennych, co wzmocni optyczny odbiór płytek ceramicznych, przyciągnie wzrok. Heksagonalne kształty współgrają z reliefową powierzchnią, dając wrażenie trójwymiarowej struktury wykończenia ściany.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://www.domlazienkaplytki.pl

Wykończenie drewnopodobne
Decydując się na ceramiczne płytki do kuchni imitujące drewno, możemy przebierać w konkretnych modelach płytek. Deseń drewna cieszy się od lat popularnością i poza standardowym „deskowym” wyglądem, możemy spotkać się z imitacją rozbielonego drewna w skandynawskim stylu lub pastelowym albo ciemnym zdobieniem rysunku usłojenia imitacji drewna. Z racji uniwersalnego stylu, największą popularnością cieszą się jednak płytki o wzorze imitującym prawdziwy układ słojów w naturalnym lub beżowym albo brązowym kolorze.

Możliwość komentowania jest wyłączona.